SNEŽENIE prichádza. Snežiť začne už ráno

Novinka

Oklúzny front, ktorý už zajtra prinesie na západné Slovensko prvý sneh aktuálne postupuje z Nemecka nad Rakúsko a Českú republiku. U nás by malo začať snežiť v priebehu ranných hodín, pričom sneženie sa bude rozširovať od západu.

Najviac snehu napadne na krajnom západe. Výška nového snehu sa bude pohybovať do 2 cm, vo vyšších polohách do 4 cm. Oklúzny front sa však nad západným Slovenskom bude rozpadať a snežiť by malo zrejme len po hranicu spojnice Trenčín-Levice.

Nad Považie, Kysuce, Oravu, západnú časť Liptova, Turca a Ponitria by sa slabé sneženie malo nasunúť v noci na sobotu a slabé sneženie by malo zotrvať aj počas dňa. Výraznejšiu snehovú nádielku však neočakávame. Pripadnúť by mal maximálne poprašok.

Na východe zatiaľ sneženie neočakávame. Ďalšie zrážky sa môžu vyskytnúť v nedeľu. Budú však závislé na polohe jadranskej tlakovej níže. Najviac snehu by mohlo pripadnúť na juhozápade. Výška je však otázna. Už teraz však s bohatou nádielkou počítajú v Rakúsku, v Slovinsku, v Chorvátsku aj v Maďarsku. Aktuálnu polohu sneženia a zrážok sledujte TU.