Sneženie sa dnes objaví aj v nižších polohách

Novinka

Počas dnešného dňa bude počasie na našom území pod vplyvom tlakovej níže, ktorá sa v noci nasunula nad Maďarsko. Nad Maďarskom sa bude nachádzať počas celého dnešného dňa a táto tlaková níž sa začne z Maďarska odsúvať až v priebehu prvej polovice zajtrajšieho dňa. Práve táto tlaková níž bude mať dominantný vplyv na počasie u nás. Dnes očakávame silný vietor, ale najmä výdatné zrážky. 

V priebehu dnešného dňa môže na našom území spadnúť až do 30 mm zrážok. 

Okolo tlakovej níže k nám bude prúdiť studený vzduch od severovýchodu. Keďže by sa tlaková níž mala nachádzať nad Maďarskom, tak najchladnejší vzduch by mal nad naše územie prúdiť nad severozápadné a severné okresy Slovenska. Zatiaľ čo počas dnešného dňa by sa hranica sneženia na väčšine územia mala pohybovať od 500 do 700 m n.m., tak na severe a severozápade bude snežiť aj nižšie.

Najnižšie by sa hranica sneženia mala nachádzať na Kysuciach, na Orave, na Považía na Záhorí a to už okolo 200 až 300 m n.m.

Sneženie by sa v týchto oblastiach malo vyskytnúť aj v nižších polohách, vrátane miest. Snehové vločky by sa dnes mali miešať do dažďa aj v Bratislave, pričom vo vyšších oblastiach ako Koliba by sa mohlo jednať aj o čisté sneženie.

Skupenstvo dnešných zrážok si pozrite TU.

img
Očakávané zrážkové úhrny za dnešný deň