Teplota sa dnes k +30 °C ani nepriblížila

- Ľ.F.
Novinka

Počas včerajšieho popoludnia a večera schladili západnú polovicu Slovenska početné búrky. Oblačnosť, ktorú vytvorili zabránila výraznejšiemu vzostupu teploty. 

Teplota sa dnes k +30 °C ani nepriblížila

Oblačnosť, ktorá po včerajších búrkach zostala nad našim územím dnes zabránila výraznejšiemu vzostupu teplôt. Búrky sa okrem včerajšieho popoludnia vyskytli aj počas noci a to najmä na východe Podunajskej nížiny. oblačnosť, ktorá sa po búrkach presúvala ďalej na východ zabránila na mnohých miestach vzostupu teplôt a tým pádom aj vzniku nových búrok. 

Najviac slnečné počasie bolo na severe Slovenska, kde sa aj tvorila početné kopovitá, konvektívna oblačnosť. Búrky sa dnes vyskytli naozaj len ojedinele na Považí. Napriek tomu priniesli výraznejšie zrážky, o ktorých sme písali tu:

Kvôli väčšej oblačnosti sme dnes zaznamenali aj podstatne chladnejší deň ako v uplynulých dňoch. Najmä na západe Slovenska ustúpilo ,,dusno" a teploty ani z ďaleka nedosiahli +30 °C. Z celého Slovenska bolo dnes najteplejšie na východe Slovenska, v Kamenici nad Cirochou +27,0 °C.