V noci klesne teplota pod bod mrazu

Novinka

Počasie počas dnešného dňa ovplyvňuje tlaková níž, ktorej stred sa presúva cez naše územie ďalej na sever nad centrálne Poľsko. Na celom území máme veľkú oblačnosť a na mnohých miestach stále sneží, v nižších polohách prší.

Dnes v neskorších večerných hodinách a počas noci sa do našej oblasti od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu a od západu sa oblačnosť začne zmenšovať. Postupne utíchne aj vietor a teploty tak budú rýchlo klesať. Momentálne sú teploty takmer na celom území nad nulou (mrzne len na Orave, na Horehroní a na horách) a sneh je mokrý, v nižších polohách prší a sneh sa tak topí rýchlejšie. 

Teploty budú počas noci výrazne klesať a pod nulu klesnú aj v oblastiach kde sa momentálne vyskytuje dážď alebo dážď so snehom. Teploty klesnú do rána pod bod mrazu na celom území Slovenska a takmer celoplošne sa bude tvoriť poľadovica. 

Denné minimá dosiahnu zajtra od -3°C na Záhorí a v Podunajskej nížine po -7 až -10°C na severe územia. Mrznúť bude aj na juhu Slovenska, na Spiši a na Gemeri. Teploty okolo nuly alebo slabo nad nulou sa očakávajú na krajnom východe a juhovýchode Slovenska, kde by sa poľadovica tvoriť nemala.

img
Očakávané denné minimá počas zajtrajšieho dňa, zdroj: Kachelmann