V noci klesne teplota pod bod mrazu

- Ľ.F.
Novinka

Počasie počas dnešného dňa ovplyvňuje tlaková níž, ktorej stred sa presúva cez naše územie ďalej na sever nad centrálne Poľsko. Na celom území máme veľkú oblačnosť a na mnohých miestach stále sneží, v nižších polohách prší.

Dnes v neskorších večerných hodinách a počas noci sa do našej oblasti od západu rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu a od západu sa oblačnosť začne zmenšovať. Postupne utíchne aj vietor a teploty tak budú rýchlo klesať. Momentálne sú teploty takmer na celom území nad nulou (mrzne len na Orave, na Horehroní a na horách) a sneh je mokrý, v nižších polohách prší a sneh sa tak topí rýchlejšie. 

Teploty budú počas noci výrazne klesať a pod nulu klesnú aj v oblastiach kde sa momentálne vyskytuje dážď alebo dážď so snehom. Teploty klesnú do rána pod bod mrazu na celom území Slovenska a takmer celoplošne sa bude tvoriť poľadovica. 

Denné minimá dosiahnu zajtra od -3°C na Záhorí a v Podunajskej nížine po -7 až -10°C na severe územia. Mrznúť bude aj na juhu Slovenska, na Spiši a na Gemeri. Teploty okolo nuly alebo slabo nad nulou sa očakávajú na krajnom východe a juhovýchode Slovenska, kde by sa poľadovica tvoriť nemala.