V noci sa rozsneží. Príde aj kalamita

Novinka

Na severe a východe nášho územia sa aktuálne vyskytuje slabé sneženie. To sa tu v slabej až miernej intenzite vyskytuje počas celého dnešného dňa a prinieslo na sever prevažne od 1 do 5 cm snehu. Najväčšie problémy spôsobilo sneženie na horských priechodoch, kde sa skrížilo niekoľko kamiónov. Situácia sa však už čoskoro výraznejšie zhorší.

Po okraji výraznej tlakovej níže začne počasie v noci ovplyvňovať frontálny systém, ktorý prinesie na mnohé miesta nášho územia sneženie. To bude najvýraznejšie najmä v Žilinskom kraji, kde sa očakáva kalamita.

ANIMÁCIA: Očakávaný výskyt zrážok (modrá-sneženie, tmavodmodrá-výdatnejšie sneženie)

Počas zajtrajšieho dňa pribudne na západe nášho územia od 1 do 5 cm nového snehu. Na krajnom západe sa však sneh bude topiť, nakoľko teploty budú nad nulou.

Na východnom Slovensku sa očakáva len poprašok, prípadne pár centimetrov. Sneženie zavíta najmä na sever a severovýchod. 

Najviac snehu sa dočkajú na strednom Slovensku. Tu by malo pribudnúť 10 až 20 cm nového snehu. Na horách môže pripadnúť až 30 cm nového snehu.

Sneženie však nebude jediné, ktoré bude spôsobovať problémy. Súčasne sa rozfúka silný vietor a na mnohých miestach sa očakávajú snehové jazyky. Na strednom Slovensku hrozí výskyt aj snehových závejov, ktoré ešte viac skomplikujú dopravu.

img