V noci sneženie naberie na intenzite

Novinka

Takmer na celom západnom a strednom Slovensku sa aktuálne vyskytujú snehové prehánky či sneženie, ktoré je najmä v oblasti Banskobystrického kraja aj výdatné. Zatiaľ napadlo od 2 do 8 cm snehu, no sneh je ťažký a topí sa. Teploty však postupne klesajú a už aj v Podunajskej nížine dosahujú len okolo 0°C. Prší len na ojedinele a to v oblasti južnej Podunajskej nížiny, kde však postupne tiež prejde dážď do sneženia.

Ďalšie výraznejšie zrážky nás čakajú počas noci a dopoludnia. Zrážky sa postupne vyskytnú aj v severnejších okresoch, no najviac bude snežiť v oblasti stredného Slovenska. Počas dopoludnia sa rozsneží aj na východnom Slovensku s výnimkou Východoslovenskej nížiny, kde sa očakáva prevažne dážď. Do rána môže od teraz pripadnúť v oblasti stredného Slovenska 5 až 15 cm, vo vyšších polohách Banskobystrického kraja to môže byť 15 až 30 cm. Na východe napadne prevažne do 10 cm.

Do zasneženého rána sa pravdepodobne prebudia aj obyvatelia celého západného Slovenska (len ojedinele sa snehová pokrývka nevytvorí a to na miestach, kde prší a teplota neklesne pod 0°C).