Večer sa spustí sneženie. Sever zasype

Novinka

V pondelok priniesla tlaková níž, ktorá sa presúvala cez strednú Európu nad Pobaltie na naše územie pomerne výdatné zrážky. Táto tlaková níž sa dnes usadí nad Pobaltím a začne do našej oblasti pumpovať od severu studený vzduch. To pocítime už k večeru, kedy hranica sneženia na severe Slovenska poklesne na zhruba 400 m.n.m. Do zajtrajšieho rána poklesne hranica sneženia na severe na 200 m.n.m a na zvyšku územia na 300 až 400 m.n.m. Snežiť tak prakticky môže na takmer celom území s výnimkou nížin.

Plošnejšie zrážky nemožno zatiaľ očakávať. Zajtra aj vo štvrtok bude snežiť výlučne na severe stredného Slovenska. Táto oblasť sa totiž dostane do vlhkého, severozápadného prúdenia. Snežiť bude trvalejšie a na horách aj výdatnejšie. Do štvrtka môže napadnúť na severe do 10 cm, na horách do 20 cm a na náveterných stranách hôr až do 40 cm snehu.

Na zvyšku Slovenska zatiaľ sneženie neočakávajte. Numerické predpovedné modely však naznačujú, že pomerne významné zrážkové pole, by na naše územie mohlo postúpiť v noci na piatok a priniesť plošnejšie sneženie. O tom ako sa však situácia vyvinie ešte budeme informovať.