VIDEO: Povodne dnes sužujú stredné Slovensko

Novinka

Hladina rieky Handlovka v Prievidzi dnes vystúpila na úroveň 3. povodňového stupňa. V meste sa rieka vyliala zo svojho koryta. Aktuálne poklesla na 2. povodňový stupeň.

Predpoludním platil druhý stupeň povodňovej aktivity v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec a Veľký Krtíš. Počasie dnes komplikovali život aj v okrese Zvolen, v okolí Očovej boli zatopené najmä polia, voda už začala vytekať aj na cesty. Prejazd odporúčali cestári iba osobným autám. Pracovníci Banskobystrickej regionálnej správy priebežne situáciu monitorovali. V miestach, kde dochádzalo k zaplavovaniu, čistili priepusty a priebežne regulovali aj dopravu.

Hasičov stretol štáb RTVS pri zásahu pri rieke Neresnica. Na výjazde zo Zvolena smerom na Krupinu pomáhali odčerpávať vodu. Tá pretekala cez cestu a nanášala bahno a kamene. Krajskí hasiči mali doteraz 10 výjazdov, pričom väčšina z nich sa týkala najmä odčerpávania vody v pivniciach. Podľa ich slov však situácia zatiaľ nie je kritická. Aj v týchto chvíľach však intenzívne prší na väčšine miest kraja. Najviac zrážok zaznamenali meteorológovia v okolí Málinca a Banskej Bystrice, kde doteraz padlo viac ako 45 milimetrov zrážok. Podľa ich predpokladov by malo padnúť najviac 55 milimetrov.

***Vplyvom počasia stúpajú hladiny riek aj v Banskobystrickom kraji. Druhý stupeň výstrahy platí pre južnú časť kraja. Vodné toky začínajú zasahovať aj do vozoviek.***Predpoludním platil druhý stupeň povodňovej aktivity v okresoch Rimavská Sobota, Lučenec a Veľký Krtíš. Počasie dnes komplikovali život aj v okrese Zvolen, v okolí Očovej boli zatopené najmä polia, voda už začala vytekať aj na cesty. Prejazd odporúčali cestári iba osobným autám. Pracovníci Banskobystrickej regionálnej správy priebežne situáciu monitorovali. V miestach, kde dochádzalo k zaplavovaniu, čistili priepusty a priebežne regulovali aj dopravu.Hasičov stretol štáb RTVS pri zásahu pri rieke Neresnica. Na výjazde zo Zvolena smerom na Krupinu pomáhali odčerpávať vodu. Tá pretekala cez cestu a nanášala bahno a kamene. Krajskí hasiči mali doteraz 10 výjazdov, pričom väčšina z nich sa týkala najmä odčerpávania vody v pivniciach. Podľa ich slov však situácia zatiaľ nie je kritická. Aj v týchto chvíľach však intenzívne prší na väčšine miest kraja. Najviac zrážok zaznamenali meteorológovia v okolí Málinca a Banskej Bystrice, kde doteraz padlo viac ako 45 milimetrov zrážok. Podľa ich predpokladov by malo padnúť najviac 55 milimetrov. Situáciu v teréne sleduje Martina Marettová

Posted by Spravodajstvo RTVS on 10. február 2016