Východ zasiahlo intenzívne sneženie

- Košice - Ľ.F.
Novinka

Husté sneženie sa počas celého večera vyskytuje v oblasti Košíc. Sneh komplikuje dopravu na hlavných ťahoch, no situáciu komplikuje aj silnejší nárazový vietor. 

Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Roman Keruľ pre TASR uviedol, že zhruba od 17. hodiny museli hasiči zasahovať už v 15 prípadoch.

„Väčšinou ide o popadané stromy v dôsledku ťažkého snehu, výjazdy sú v okolí Gelnice, Sobraniec, problémy sú tiež v okrese Košice – okolie a výjazdy máme aj v okolí Krompách a Spišskej Novej Vsi,“ vymenoval Keruľ. Hasiči okrem toho zasahujú aj pri dopravnej nehode medzi obcami Pozdišovce a Trhovište v Michalovskom okrese. Auto tam zišlo z cesty, prevrátilo sa a dve osoby sú v ňom zakliesnené.

Viacero výjazdov majú aj hasiči v Prešovskom kraji, operačný dôstojník KR HaZZ v Prešove označil situáciu za dramatickú. „Najhoršie je to v okresoch Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov a Vranov nad Topľou. Zasahujeme pri popadaných stromoch, viacerých dopravných nehodách a niektoré cesty sú pre komplikovanú situáciu uzavreté,“ uviedol.

Popadané stromy už spôsobujú výpadky elektrickej energie. Podľa informácii portálu ONline Bardejov je bez prúdu obec Mokroluh v okrese Bardejov.