Zajtra nás čaká výrazné sneženie

Novinka

Počas dnešného dňa ovplyvňoval počasie u nás oklúzny front, ktorý postupne na mnohé miesta priniesol výraznejšie sneženie. Napriek tomu, že sneženie bolo intenzívne tak bolo krátkodobé a sneh sa takisto pomaly topí. 

Ďalšia vlna sneženie nás čaká počas zajtrajšieho dňa. V oblasti Álp sa prehĺbi plytká tlaková níž a s ňou spojené frontálne rozhranie prinesie do oblasti východného Česka, Rakúska a západnej časti Slovenska výraznejšie zrážky. 

Zrážky dorazia v neskorších popoludňajśích hodinách od severozápadu. Spočiatku bude snežiť len v polohách od cca 400 metrov, neskôr sa však rozsneží aj v nížinách. Postupne sa zrážky vyskytnú na západnom, strednom a čiastočne aj na východnom Slovensku, pričom na západe budú najvýraznejšie. Zrážky začnú ustávať v nedeľu dopoludnia.

Do nedeľňajšieho obedu môže na západnom a strednom Slovensku napadnúť 5 až 10 centimetrov, pričom ojedinele to môže byť až do 15 cm a to vo vyšších polohách na náveterných stranách hôr. Na východnom Slovensku bude zrážok najmenej a tu spadne do 5 centimetrov, väčšina v nedeľu dopoludnia. 

img
Celková výška napadnutého snehu do nedeľňajšieho obedu, zdroj: WXcharts