Zajtra začne snežiť. Do utorku napadne 20 cm

Novinka

Naše územie sa už dnes nachádza v chladnom, severozápadnom prúdení. Vonku sa citeľne ochladilo a ojedinele, najmä na východe sa vyskytovali prehánky. Slnečné lúče sa ukázali len na juhu a juhozápade Slovenska. 

Zajtra nás čaká prevažne oblačné počasie, miestami sa budú vyskytovať prehánky alebo občasný dážď, od nadmorskej výšky 400 bude snežiť. Najmä na severe a severozápade sa môže vytvoriť snehová pokrývka s výškou od 1 do 5 cm, vo vyšších polohách napadne aj 10 centimetrov. V pondelok náš čaká podobné počasie ako v nedeľu, no zmena príde v noci na utorok.

V noci na utorok bude cez naše územie v chladnom vzduchu prechádzať frontálne rozhranie, ktoré prinesie postupne sneženie aj do najnižších polôh, pričom na severe bude snežiť aj výdatne. Snežiť bude v nížinách na západe aj na východe. Od dnes do utorku rána sa očakáva 5 až 10 centimetrov čerstvého snehu. Na Kysuciach, Orave a na Liptove to môže byť 15 až 20 cm. V nížinách sa do utorkového rána taktiež môže vytvoriť snehová pokrývka o výške do 3 cm. 

Už v utorok večer sa však do našej oblasti začne od západu nasúvať teplý front, ktorý postupne prinesie oteplenie najskôr do vyšších polôh. Sneženie tak počas utorka bude prechádzať do dažďa a v stredu sa očakávajú zrážky v prevažne kvapalnej forme.