Zajtrajší deň prinesie vlahu. Nie všade

Novinka

Počasie na našom území ovplyvňoval počas víkendu zvlnený studený front, ktorý sa presúval ďalej na východ. Ten priniesol na niektoré miesta búrky, ktoré boli ojedinele aj intenzívne. Búrky dorazili zo soboty na nedeľu najskôr na juhozápad a Záhorie. Tam priniesli približne 10 milimetrov zrážok, no silný nárazový vietor.

Počas nedeľňajšieho rána sa front presúval ďalej na východ a búrky postúpili nad stredné Slovensko. Búrkový komplex sa sformoval južne od nášho územia a prešiel cez celé územie na sever do Poľska. Búrkam na východe dnes neprial strih vetra. Ten bol veľmi nízky, kvôli čomu vznikali najmä búrky z tepla, ktoré sa rýchlo rozpustili.

Zajtra bude front stále ovplyvňovať naše počasie. Od západu sa však do strednej Európy začne rozširovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Počas pondelka tak opäť treba rátať so zrážkami. Tie však už nebudú výlučne konvektívneho charakteru (tj. z búrok). Zrážky očakávame na celom strednom a severozápadnom Slovensku, pričom v severných a severozápadných častiach pôjde skôr o dážď, prehánky alebo občasný dážď. Na juhu Slovenska sa potom s menšou pravdepodobnosťou očakáva aj výskyt búrok z tepla. Slabé prehánky sa očakávajú taktiež na západnom Slovensku a malá pravdepodobnosť tvorby búrok z tepla bude vo východnej polovici východného Slovenska.

prechod búrky cez stredné Slovensko - 6:00 až 12:00