Zima v nasledujúcich dňoch povolí

- P.M.
Novinka

Synoptická situácia nad Európou je pomerne zaujímavá. Nasledujúce dni sa nad oblasťou Ruska očakáva prehlbovanie výrazných tlakových níží. Práve takáto poloha a charakter tlakovej níže častokrát vťahuje do našej oblasti veľmi studený a vlhký vzduch, ktorý vie priniesť výraznú snehovú nádielku. Ešte mohutnejšie sa však nad Európou budú v nasledujúcich dňoch prejavovať tlakové výše, a tak studené a zimné počasie čaká maximálne tak Škandináviu.

Vyhliadky naznačujú postupné otepľovanie. Až do štvrtka by na našom území malo prevládať prevažne ustálené počasie. Cez naše územie v priebehu týždňa postúpi tlaková výš, ktorá sa koncom pracovného týždňa usadí nad oblasťou Čierneho mora a do našej oblasti tak prenikne od juhu teplejší vzduch. Pri zemi však bude ešte pomerne chladno. Teplý vzduch sa prejaví najskôr vo výškach. V noci zo štvrtka na piatok sa rysuje nebezpečná situácia. Postúpiť by totiž mal teplý front, ktorý prinesie dážď. Nakoľko by však malo mrznúť, tak hrozí riziko silnej poľadovice.

Ochladenie sa črtá až v druhej polovice decembra. Zimné podmienky nebudú panovať ani na horách a nakoľko sa teplota v hladine 850 hPa očakáva nad nulou, tak nebude možné ani zasnežovať.

Vyhliadku na ďalšie decembrové dni nájdete TU.