Blížia sa mrazy aj sneženie! 5 tipov, ako si obmeniť svoj šatník

14.11.2018 o 18:38 - Peter Minárik
  • PR článok

Počasie sa výrazne mení. Vidíme to nielen na teplomeroch, ktoré ukazujú stále nižšiu a nižšiu teplotu, ale takisto aj na tom, koľko vrstiev oblečenia si na seba dávame.

Blížia sa mrazy aj sneženie! 5 tipov, ako si obmeniť svoj šatník

V predpovedi počasia si si môžete všimnúť, že už o pár dní sa sneženie a mrazy dostanú pomaly k nám.

Pre mnohých znamenajú nižšie teploty automaticky prvé náznaky nejakej chrípky alebo choroby, pre iných toto obdobie signalizuje kratšie dni a teplé nápoje a pre tých ďalších zas nakupovanie nového, hrubšieho a teplejšieho oblečenia, ktoré im pomôže prežiť tie najstudenšie mesiace v roku.

Nakupovanie je pre mnohé ženy oddychom a relaxom. Táto činnosť je pre nich záľubou, ktorej by sa oddávali aj každý jeden deň. Niekedy je však nákup aj náročný, a preto je omnoho jednoduchšie nakupovať z internetových obchodov, ako behať po nákupných centrách a kamenných predajniach, ktoré sú najmä pred sviatkami alebo počas výpredajov preplnené. Nákup v pohodlí domova si môžete okoreniť aj pomocou zľavových kupónov, ktoré vám sumu za celkovú objednávku znížia hneď o niekoľko eur. Dnes sa spolu pozrieme na päť tipov vecí, ktoré by ste si mali určite kúpiť, a ktoré vám počas zimného obdobia naozaj pomôžu.

Hrubé svetre

Svetre sú dnes jednoducho must-have kúskom, ktorý nesmie chýbať v žiadnom šatníku. Je úplne jedno, či je to dámsky alebo pánsky šatník, hrubšie a najmä teplé svetre nielen dobre vyzerajú, ale takisto sú aj príjemné a pohodlné na nosenie.
Najväčšou výhodou týchto kúskov je to, že sa dajú skombinovať do každého jedného outfitu. Nie sú totižto len ležérnym kúskom, ale takisto aj elegantným kúskom, ktorý dokáže perfektne oživiť napríklad váš outfit do práce. Sú vhodné k rifliam, nohaviciam a takisto aj sukniam.

Hrubé, teplé svetre dnes nájdete vo všetkých farbách, strihoch a dĺžkach. Najlepšie spravíte ak si kúpite hneď niekoľko kúskov, medzi ktorými bude jeden väčší, oversized, sveter, v ktorom sa takpovediac utopíte, druhý bude klasický sveter, ktorý budete nosiť ako top a tretí môže byť pokojne cropped strih, čo znamená, že si ho budete môcť skombinovať napríklad k rifliam s vyšším pásom alebo k sukni strihu A.

Horčicová farba

Druhá „vec“, ktorej by ste sa mali držať je horčicová farba. Je úplne jedno, či si v tejto farbe kúpite sukňu, nohavice, tričko, sveter alebo len nejaký doplnok, najdôležitejšie je, aby ste niečo v tomto odtieni farby mali. Dôvod je najmä ten, že horčicová farba je veľmi obľúbená už niekoľko sezón po sebe. Určite aj vy počas jesene a zimy vyťahujete skôr tmavé farby, ktoré sa do tohto obdobia jednoducho hodia. Farbám ako je krikľavá ružová, oranžová či žltá dávate stopku a vyberáte si farby ako hnedú, vínovú červenú či čiernu. A práve do takýchto tmavých outfitov sa perfektne hodí tento odtieň oranžovej farby, ktorý vám celok krásne doladí a oživí.

 

Malý vak

Tento kúsok sa vám bude hodiť nielen na jeseň a zimu, ale takisto aj počas celého roka. V chladných mesiacoch je však ešte lepší, pretože je omnoho praktickejší. Dôvod je najmä ten, že počas jesene a zimy máme na sebe omnoho viac vrstiev ako inokedy a často aj plné ruky. Buď si so sebou berieme nejaký teplý nápoj v termo hrnčeku alebo máme okolo krku veľká šál, na rukách rukavice a celkovo máme toho veľa. Práve preto je najlepšie, ak si všetky svoje veci jednoducho hodíte na chrbát do štýlového malého vaku.

„Veľký“ šál

Pod pojmom „veľký“ šál myslíme šály, ktoré sa už niekoľko sezón po sebe nosia a sú veľmi obľúbené. Tento druh šálov je totižto veľmi teplý, vyzerá skoro ako deka a človek sa do neho vie perfektne zabaliť. Ak si teda na seba vezmete tenší kabát alebo bundu, vždy sa môžete zachrániť práve pomocou takéhoto šálu, ktorý je nielen teplý, ale takisto aj vyzerá perfektne.

Čapica

No a v našom zozname nesmie chýbať ani poriadna a kvalitná čapica, vďaka ktorej bude vaša hlava a uši v teple. Je len na vás, aký štýl či farbu zvolíte, dnes je akceptované v móde úplne všetko. V obchodoch nájdete naozaj obrovské množstvo rôznych druhov, z ktorých si vyberiete presne tú, ktorá vám najlepšie sadne.

Na záver nesmieme zabudnúť ani na to najdôležitejšie a tým je Black Friday, ktorý sa k nám pomaly, ale isto blíži. Nákupná horúčka nás chytí posledný novembrový piatok, no mnohé obchody a najmä e-shopy majú nízke ceny celý týždeň. Určite si tento deň zapíšte do kalendára, aby ste nezmeškali najväčší nákupný ošiaľ roka.

Najnovšie správy