Dnešný deň bude na našom území konečne pripomínať prehlbujúcu sa jeseň. Teploty poriadne klesnú a aj nasneží.
Stred tlakovej výše sa presúva nad Ukrajinu a Rumunsko. Teploty tak dnes poriadne poklesnú. Nebude to však trvalá zmena.
Čaká nás deň s priemernými októbrovými teplotami. Takmer na celom našom území sa bude najvyššia denná teplota pohybovať od +5 °C do + 12°C. Až na juhozápad Slovenska, kde teploty vystúpia na +19 °C.
Zrána nám výraznejšie prší na strednom Slovensku a od výšky 1 600 metrov sa objaví aj prvý sneh. Na vrcholkoch hôr tak môže napadnúť aj do 5 centimetrov prvého snehu.
Na zvyšku územia pri slabom daždi spadne do 5 mm a na severe Slovenska do 12 mm zrážok.
Na väčšine územia bude fúkať slabý juhovýchodný a neskôr západný vietor, avšak ak sa chystáte do hôr, dávajte si veľký pozor. Bude tam fúkať silný vietor miestami so silou víchrice.
Od západu k nám však začne prúdiť teplý vzduch a preto tento charakter počasia už zajtra vystrieda znova takmer letné počasie. O tom, čo nás čaká cez týždeň si prečítajte tu.