Po posledných búrlivých dňoch sa v strede týždňa počasie upokojí. Prinesie posledný májový deň tropické horučavy?
Včerajšie počasie bolo najmä v Banskobystrickom kraji poriadne búrlivé. Vyskytovali sa tam prehánky alebo búrky, ktoré boli sprevádzané intenzívnou bleskovou činnosťou a lejakmi.
Riadiacim tlakovým útvarom bola rozsiahla a mohutná tlaková výš, ktorá k nám zasahovala od severozápadu. Počasie u nás bude ovplyvňovať aj dnes.
Včera postupoval cez strednú Európu na juhovýchod nevýrazný studený front, ktorý priniesol viac oblakov i zrážky. Dnešné teplotné maximá sa budú udržiavať v intervale od +23 °C do +28 °C, avšak na krajnom severe sa bude teplota pohybovať okolo +20 °C.
Zrážky sa počas dnešného dňa na Slovensku neočakávajú. Vietor bude fúkať len slabo. Na západe a východe od severu až severovýchodu rýchlosťou do 20 km/h. V ranných hodinách jazdite opatrne pre oslnenie ostrými slnečnými lúčmi.
Keďže dnes pršať nemá, budeme si záhrady musieť popolievať, aby nám úroda nevyschla. Navyše posledný májový deň prinesie teplo, avšak nie ešte tropické ako v roku 1999, kedy 31. mája namerali v Kráľovej pri Senci až +32 °C.
Na západnom Slovensku bude počas stredy dostatok vitamínu D. Čaká nás málo oblačné počasie s teplotou od +26 °C do +28 °C.
Posledný májový deň sa na strednom Slovensku začne jasnou oblohou. Neskôr sa oblačnosť prechodne zväčší. Maximálna teplota bude od +20 °C až +27 °C.
Stabilné počasie dnes očakávame aj na východe Slovenska, kde bude jasno až polooblačno. Teplota tu vystúpi na +20 °C až +26 °C.
Ak sa dnes chystáte na turistiku do hôr, tak vám bude naklonené aj počasie. Obloha bude slnečná alebo len s malou kopovitou oblačnosťou. Vo výške 1 500 m sa bude teplota pohybovať okolo +12 °C.