Do USA prichádza zima, ktorá prinesie ochladenie a sneženie do väčšiny štátov. Do Severnej Ameriky totiž začína prúdiť chladný arktický vzduch.
Prvé rozsiahle sneženie čaká USA už od pondelka. Meteorológovia z AccuWeather predpovedajú veľké ochladenie a sneženie vo veľkej časti USA v priebehu budúceho týždňa.
Výrazné sneženie zasiahlo USA aj tento týždeň, kedy v niektorých častiach Severnej Dakoty napadlo viac ako 60 centimetrov snehu.
Išlo o zimnú búrku na severe USA, ktorá priniesla sneh s mrznúcim dažďom počas štvrtka a piatka v Severnej a Južnej Dakote a v Minnesote.
Tentoraz sa však ochladenie rozšíri viac na juh, a to až po štáty Nové Mexiko či Arizona. V juhovýchodných štátoch USA je pravdepodobnejší dážď.
Sneženie nebude veľmi výrazné a v strednej časti USA napadne len menšie množstvo snehu. Najviac snehu sa očakáva v Indiane, Illinois, Missouri a Oklahome.
Počas noci z pondelka na utorok môže v týchto štátoch za noc napadnúť okolo 15 cm snehu.