Pred nami sú daždivé aj zasnežené dni

img
Nadchádzajúce dni sa počasie v našej oblasti výrazne zhorší. Čaká nás zamračené a sychravé počasie. Bude pršať aj padať sneh.
Slovensko |

Počasie sa v našej oblasti výrazne pokazí v dôsledku presunu frontálneho systému. Ten bude počasie na našom území ovplyvňovať až do soboty a prinesie na naše územie desiatky milimetrov zrážok. Najmä na horách môže pripadnúť nový sneh, no snehu sa dočkajú aj v nižších polohách a to predovšetkým na severnom Slovensku, kde taktiež môže pripadnúť niekoľko centimetrov.

Okrem zrážok nás však čaká aj ochladenie a príchod typicky zimného počasia.

Najskôr teplý, potom studený front

Počas dnešného dňa začne počasie ovplyvňovať prvá časť frontálneho systému. Pôjde o teplý front, ktorý prinesie zrážky najskôr do oblasti stredného Slovenska. Na mnohých miestach sa dnes rozprší, pričom zrážky budú od nadmorskej výšky 1100 metrov postupne vo forme snehu. V priebehu večera začne hranica ďalej klesať. 

Zajtra už počasie začne ovplyvňovať studený front, ktorý sa nad našou oblasťou zvlní. Opäť počítajte s veľkou oblačnosťou a na viacerých miestach bude pršať. Hranica sneženia by sa mala pohybovať okolo výšky 800 m n.m. a v priebehu dňa by mala klesať s postupným ochladzovaním. Denné teploty sa počas zajtrajšieho dňa vyšplhajú len na 0 až +6°C, na juhozápade môže byť do +8°C. 

V sobotu už sneženie aj v nižších polohách

Prvý víkendový deň by mal byť opäť prevažne zamračený. Naše územie sa však už bude nachádzať v chladnejšom, severozápadnom prúdení. Hranica sneženia tak postupne poklesne na 300 m n.m. a v priebehu dňa začnú zrážky postupne ustávať.

 

Zrážky by sa mali vyskytovať ešte predovšetkým na strednom a východnom Slovensku.

Zrážky budú výraznejšie

Do sobotňajšieho večera môže v oblasti stredného Slovenska napršať do 30 mm a na východe Slovenska až do 50 mm zrážok. 

Na horách a najmä v nižších polohách severného Slovenska sa treba pripraviť aj na snehovú nádielku. Napadne prevažne do 15 cm, no v Tatrách môže výška nového snehu dosiahnuť aj okolo 30 cm.

Ďalšie najnovšie články
Zima sa nevzdáva. Blížia sa celodenné mrazy a ranné teplo...
Snehová pokrývka, ktorá napadla v uplynulých dňoch sa opäť na väčšine územia roztopí, no zima zbohom nedá. Jej posledný výdych bude výrazný.
Zima na Slovensku zotrvá. Teploty budú priemerné a vyskyt...
Zima zatiaľ neodchádza. V nasledujúcich dňoch nás čaká oblačné počasie, ktoré prinesie aj snehové zrážky. Teploty budú priemerné.
Pred nami je séria stabilných dní v chladnom vzduchu
Po búrlivých dňoch, ktoré opäť potrápili najmä vodičov na našich cestách sa počasie upokojí. Pred nami je totiž séria stabilnejších dní.
Blížia sa tuhé mrazy aj snehová nádielka
Zimné počasie sa k nám vrátilo a teplotne podpriemerné počasie nás tak skoro neopustí. Nasledujúce dni prinesú na naše územie silné mrazy a sneženie.