V Poľsku zosadlo tornádo. Spôsobilo veľké škody

02.05.2021 o 19:09 - Peter Minárik
  • Článok

Na studenom fronte, ktorý postupoval našou oblasťou sa vyskytovali búrky. Veľmi intenzívna búrka sa vyskytla v Poľsku, ktorá vyprodukovala pravdepodobné tornádo. 

V Poľsku zosadlo tornádo. Spôsobilo veľké škody

Aj v Poľsku dnes vystrájalo mimoriadne nepriaznivé počasie. Na východe Poľsku sa vyskytovali búrky, ktoré boli sprevádzané silným nárazovým vetrom. Na východe Poľska dnes búrky napáchali veľké škody.

K udalosti došlo pri dedine Tereszpol. Búrka bola sprevádzaná silným vetrom, ktorý spôsoboval škody.

Čo presne spôsobilo materiálne škody ešte nie je potvrdené, ale z povahy a smeru škôd je najpravdepodobnejšie že škody napáchalo tornádo.

O udalosti však zatiaľ nie sú jasné dôkazy, napríklad v podobe videozáznamu, ktorý by ukazoval lievik. Meteorológovia sa tak zatiaľ musia spoliehať len na analýzy radarových dát a škôd.

Výskyt tornáda je nateraz potvrdený na zhruba 90 % a to predovšetkým z povahy škôd, ktoré sú ohraničené.

Škody sú v obci značné. Pravdepodobné tornádo poškodilo niekoľko budov a stromov. Vietor strhával strechy domov, ktoré unášal do vzdialeností až 300 metrov.

Podľa analýz vietor mohol dosahovať rýchlosť až 100 km/h. Na mieste zasahujú hasiči, ktorí pomáhajú zastrešiť domy, ktorým vietor odtrhol strechu a odstraňujú následky.

Nepriaznivé počasie si našťastie nevyžiadalo žiadne zranenia a obete na životoch.

Najnovšie správy