AKTUÁLNE: Voda sa valí obcou Pichne. Zaplavila obec a unáša autá

19.06.2020 o 17:43 - Veronika Andrejková
  • Článok

Pršať dnes ešte ani zďaleka neprestáva. Po Spiši začalo vytápať aj obce na Hornom Zemplíne, kde steká hlavne voda z okolitých kopcov. K extrémnej situácii došlo v obci Pichne, kde voda zaplavila celú obec.

AKTUÁLNE: Voda sa valí obcou Pichne. Zaplavila obec a unáša autá

Ďalšie neprejazdné cesty a vytopené obce po búrkach a intenzívnych dažďoch sú na Hornom Zemplíne v okolí Sniny.

Úplne vytopená je obec Pichne. V posledných hodinách sa cez ňu prehnalo niekoľko konvektívnych zrážkových pásem, ktoré priniesli extrémne prívalové povodne. Mimoriadna povodeň sa prehnala celou obcou a strhávala so sebou aj autá.

Keďže bola pôda už dostatočne premočená, dnešné intenzívne zrážky už nemohla vstrebať. Na videu vidieť, že dosahuje výšku niekoľko desiatok centimetrov až jedného metra a dostala sa do niekoľkých desiatok domov.

Aktuálne v oblasti stále prší a tvoria sa nové potenciálne búrkové jadrá, ktoré produkujú výrazné zrážky, takže hladina vody sa ešte bude zvyšovať. Rozbúrená voda už zničila aj niekoľko áut a vymyla aj cestu.

Podľa obyvateľov takúto povodeň mali naposledy pred 15 rokmi. Podobne sú na tom aj obce v okolí ako napríklad Kamenica nad Cirochou a Hažín, kde sa voda vylieva na cesty.

Najnovšie správy