Babie leto pokračuje. Teploty budú nadpriemerne vysoké

17.10.2019 o 20:12 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie v našej oblasti ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš a po jej zadnej strane k nám prúdi veľmi teplý vzduch. Ten k nám bude prúdiť aj naďalej a teploty tak budú naďalej na súčasnú ročnú dobu nezvyčajne vysoké.

Babie leto pokračuje. Teploty budú nadpriemerne vysoké

Podľa vyhliadky počasia nás čaká zrejme až do konca mesiaca veľmi teplé a suché počasie. Babie leto by tak malo pokračovať.

Počasie v týchto dňoch ovplyvňuje rozsiahla tlaková výš, ktorá sa rozkladá nad východnou Európou a po jej zadnej strane k nám prúdi veľmi teplý vzduch od juhozápadu až juhu.

Tento teplý vzduch by mal aj naďalej prúdiť nad naše územie a situácia by sa na našom území nemala meniť až do začiatku budúceho týždňa.

Na začiatku budúceho týždňa sa až nad Alpy dostane studený front, ktorý sa tu však bude rozpadať a do počasia na našom území nezasiahne.

Následne by sa od západu mala nad centrálnu Európu nasúvať ďalšia tlaková výš, ktorá opäť prinesie stabilné a slnečné počasie. 

Podľa vyhliadok nás tak aj naďalej čaká stabilný charakter počasia, ktorý prinesie prevažne slnečné počasie. Maximálne teploty by sa mali pohybovať od +16 do +24 °C, čo je na súčasnú ročnú dobu nezvyčajne veľa. 

V porovnaní s dlhodobým normálom by mali byť očakávané teploty aj o viac ako 10 °C vyššie.

Vyzerá to tak, že k zásadnejšiemu zlomu v charaktere počasia by malo dôjsť až na prelome októbra a novembra.

Najnovšie správy