Bez elektriny sú tisícky domácností. Vietor vyvrátil množstvo stromov

24.02.2020 o 06:18 - Ľubomír Franko
  • Článok

V noci zasiahla Slovensko tlaková níž Júlia. Tá priniesla mohutný nárazový vietor, ktorý aj v nížinách presiahol 100 km/h. Vietor vyvrátil mnoho stromov, hlásené sú neprejazdné cesty aj železničné trate. 

Bez elektriny sú tisícky domácností. Vietor vyvrátil množstvo stromov

Po nočnom vyčíňaní vetra zostali tisícky domácností bez dodávok elektrickej energie. Nielen na cestách sú hlásené desiatky popadaných stromov. 

Podľa Stredoslovenskej distribučnej sú bez dodávok elektrickej energie tieto lokality:

Hliník nad Váhom, Kráľova Lehota, Čierny Váh, Dúbrava, Vyhne, Rudné Bane, Čičmany, Ľubochňa, Zakamenné, Veľké Rovné, Kolárovnice, Vychylovka a Terchová.

Vietor vyvrátil niekoľko stromov. Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Žiline vyzvalo ľudí, aby radšej zostali doma. O 6:00 boli nasledovné neprejazdné úseky:

  • 1/10 medzi Bytčou a Makovom
  • 1/59 medzi Dolným Kubínom a Oravským Podzámkom
  • 2/583 medzi Zázrivou a Párnicou
  • I/18 medzi Žilinou a Martinom pod Strečnom
  • I/72 medzi Nížnou a Výšnou Bocou

Vlaky pre popadané stromy jazdia zníženou rýchlosťou. Z Česka vlaky meškajú aj dve hodiny. Vlak RJ285 neprišiel vôbec z Česka a odriekli ho. Z tohto dôvodu nevyrazil ani ranný vlak RJ284 z Bratislavy do Prahy s odchodom o 5:10.

Odrieknutý bol aj osobný vlak medzi Kraľovanmi a Dolným Kubínom, z dôvodu vplyvu počasia. Pre spadnutý strom je uzatvorená aj železničná trať medzi Štrbským plesom a Štrbou. Od 5:00 je neprejazdný aj úsek Hronská Dúbrava - Bartošova Lehôtka z dôvodu spadnutých stromov na trati.

Vietor bude dopoludnia ustávať, no škody budeme počítať počas celého dňa. 

Najnovšie správy