Blíži sa citeľné ochladenie. Večer dorazia búrky a výdatnejší dážď

31.08.2020 o 04:35 - Peter Minárik
  • Článok

Na naše územie sa blíži zmena počasia. Symbolicky sa tak stane na prelome augusta a septembra, teda v posledný deň meteorologického leta.

Blíži sa citeľné ochladenie. Večer dorazia búrky a výdatnejší dážď

Dnešný deň v kalendári značí koniec meteorologického leta a od zajtra nás čaká začiatok meteorologickej jesene. Táto zmena bude počas nasledujúcich hodín výrazná aj v charaktere počasia na našom území.

Počasie totiž aj naďalej ovplyvňuje studený front, na ktorom sa už niekoľko dní tvoria v Európe pomerne výrazné búrky a inak tomu nebude ani počas dnešného dňa.

Búrky sa začnú vytvárať predovšetkým v oblasti Jadranu a severného Balkánu a v priebehu večerných a nočných hodín sa nad naše územie začne od juhozápadu nasúvať pole zrážok, na čele ktorého k nám môžu doraziť aj búrky.

Neočakáva sa však, že by búrky mali byť na našom území nejaké výraznejšie, ale čo sa očakáva je to, že k nám dorazia výraznejšie zrážky spolu s ochladením.

Na studenom fronte sa totiž prehĺbi samostatná tlaková níž, ktorá začne postupovať cez naše územie a prinesie spomínané výdatnejšie zrážky.

Noc na utorok a celý utorok by sa mal niesť v znamení oblačného až zamračeného počasia s početnými zrážkami, ktoré by mohli byť aj výraznejšie. Lokálne môže spadnúť 40 až 50 mm zrážok, pričom plošnejšie úhrny zrážok by sa mali pohybovať od 10 do 30 mm.

Okrem výrazných zrážok nás čaká aj citeľné ochladenie. Maximálne teploty by zajtra mali na našom území pri oblačnom a upršanom počasí vystúpiť len ojedinele nad hranicu +20 °C.

Zajtrajší, prvý deň meteorologickej jesene, tak prinesie skutočne príznačné upršané, sychravé a chladné počasie.

Najnovšie správy