Budúci týždeň sa výrazne oteplí. Bude až +15 °C

29.11.2018 o 08:52 - P.M.
Článok

Počas budúceho týždňa nás zrejme čaká prudké oteplenie. Prinesie ho teplý front, ktorý bude cez naše územie postupovať v pondelok.

Budúci týždeň sa výrazne oteplí. Bude až +15 °C

Tento týždeň bude zimný a ten budúci zasa jarný. Takto vyzerá vývoj počasia na nasledujúce dni. Numerické modely očakávajú na prelome týždňov výrazné oteplenie, ktoré dá zbohom zime, snehu a aj nočným mrazom. Na horách bude potrebné zastaviť zasnežovanie.

Vpadne k nám veľmi teplý vzduch

Počasie sa výrazne zmení hneď na začiatku týždňa. V noci z nedele na pondelok bude cez naše územie postupovať teplý front, ktorý prinesie na naše územie dážď, ktorý bude namŕzať.

Sneženie sa tak neočakáva. Rýchlo sa totiž nad naše územie bude dostávať teplý vzduch. Ten k nám bude prúdiť od juhozápadu po okraji rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa bude rozprestierať nad Stredomorím.

Teploty poriadne vyskočia

V priebehu budúceho týždňa sa citeľne oteplí. Utorňajšie popoludňajšie teploty môžu byť aj o 10 °C vyššie ako popoludňajšie teploty v pondelok.

Maximálne teploty sa už v utorok vyšplhajú na +7 až +15 °C a nočné teploty nebudú ani na severe klesať pod bod mrazu. Poklesnú len na +7 až +2 °C.

Teplo bude aj v nasledujúcich dňoch.