Búrky budú vystrájať aj dnes.Na východe možné supercely

11.06.2018 o 06:25 - P.M.
Článok

Počas včerajšieho dňa vystrájali búrky predovšetkým v oblasti východného Slovenska a dnes bude východ opäť najviac zasiahnutý búrkami. Na juhu východného Slovenska môžu byť búrky aj intenzívne.

Búrky budú vystrájať aj dnes.Na východe možné supercely

Na situácii v našej oblasti sa toho príliš veľa nemení. Naďalej sa nachádzame v teplom a veľmi vlhkom vzduchu, ktorý sa počas denných hodín prehrieva a labilizuje. Takýto labilný vzduch je potom ideálny pre tvorbu búrok.

Podobne tomu bude aj počas dnešného dňa, pričom bude platiť, že čím dlhšie sa bude vzduch prehrievať, tým budú búrky intenzívnejšie. Najintenzívnejšie búrky sa tak očakávajú práve na juhovýchode, kde sa ojedinele môže vyskytnúť aj supercelárna búrka. Tá môže priniesť intenzívne zrážky a krúpy s priemerom okolo 1-2 cm.

S búrkami však treba dnes počítať na viacerých miestach východného Slovenska. Iniciovať sa začnú na severe. Na mape môžete vidieť očakávané zrážkové úhrny za dnešné popoludnie. 

Z mapy tak jednoznačne vidieť, že prehánky a búrky sa dnes budú vyskytovať na severe a východe, naopak na západe je šanca veľmi malá.

Najnovšie správy