Búrky v oblasti Trenčína zaplavili niekoľko obcí

05.06.2019 o 17:41 - Motešice - Peter Minárik
  • Článok

Oblasťou Trenčína sa dnes prehnali mimoriadne silné búrky. Tie prinášali výdatné prívalové zrážky, ktoré v niekoľkých obciach v oblasti Trenčína vyvolali prívalovú povodeň.

Búrky v oblasti Trenčína zaplavili niekoľko obcí

V oblasti Trenčína vyčíňali silné búrky. Búrky, ktoré sú dnes prevažne orografického charakteru, teda sú viazané na hory sa hnali severne od Trenčína v oblasti Drietomy a Hornej Súče, ale aj južne v oblasti Trenčianskej Turnej a Mníchovej Lehote. 

Búrky sprevádzal prudký prívalový dážď. V oblasti len v priebehu niekoľkých minút spadlo takmer 40 litrov zrážok na meter štvorcový pôdy, čo vyvolalo prívalovú povodeň. Tá sa vyskytla v Hornej Súči, ale aj v obciach Motešice a Neporadza.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Prívalová vlna zaplavila obce. Cesty sú pod vrstvou bahna a kameniva. Oblasťou Trenčína sa dnes prehnali najsilnejšie búrky dnešného dňa. Nad mestom Trenčín sa objavil aj výrazný shelf cloud (fotky v galérii).

Lokálne problémy sú však aj inde na našom území. Napríklad v Tužine pri Nitrianskom Pravne sa rozvodnil miestny tok, ktorý dosahuje aktuálne 3. povodňový stupeň. 

Búrky v nasledujúcich hodinách hrozia najmä na západe a zajtra sa opäť vyskytnú na viacerých miestach.

Najnovšie správy