FOTO: Východné Slovensko zasiahlo mohutné krupobitie

05.10.2020 o 16:43 - Veronika Salayová
  • Článok

Búrok na našom území postupne pribúda. Na východnom Slovensku sa objavilo dokonca aj výrazné krupobitie, ktoré prinieslo ľadové krúpy väčších rozmerov.

FOTO: Východné Slovensko zasiahlo mohutné krupobitie
iMeteo

Prvé búrky sa dnes vytvorili pred 15.00 hod. severne od Brezna a severozápadne od Tisovca. Ďalšie búrky rýchlo pribudli na maďarských hraniciach južne od Lučenca a ďalšie vznikli v okolí Rimavskej Soboty.

Búrky sa taktiež rozmohli nad Bratislavou, pod Tatrami a na východnom Slovensku. Aktuálne (o 16.30 hod.) je búrlivo v okolí Malaciek a pri Modre, v okolí Hnúšte a Rožňavy a na východnom Slovensku, od Sečoviec až po Svidník. Búrky postupne smerujú na severovýchod.

V obci Sačurov sa dnes poobede okolo 15.30 hod. objavilo aj krupobitie, ktoré do oblasti prinieslo ľadové krúpy menších rozmerov, okolo 1 až 2 cm. V obci Košarovce pri Humennom búrky priniesli väčšie krúpy, ktoré dosahovali veľkosť približne 4 centimetre.

V obci Jasenovce v okrese Vranov nad Topľou taktiež padali dnes tesne pred 16.00 hod. ľadové krúpy veľkých rozmerov, rovnako zhruba 4 centimetre v priemere. 

Jasenovce. Foto: Dominik Hriž/FB skupina iMeteo
Jasenovce. Foto: Dominik Hriž/FB skupina iMeteo

Je možné, že sa počas dnešných búrok objavia väčšie krúpy aj v iných lokalitách. Pri dnešných búrkach treba byť ostražití, pretože sa budú tvoriť veľmi rýchlo a rýchlo budú aj postupovať.

Krúpy sa tak môžu vyskytnúť úplne znenazdajky a môžu dosiahnuť aj väčšie rozmery. Búrky naďalej sledujeme. Ich aktuálnu polohu môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy