Pred nami je mrazivý víkend. Mrznúť bude na celom Slovensku

20.11.2020 o 18:22 - Dominik Cenkner
  • Článok

Máme za sebou záver tohto pracovného týždňa a mnohí z nás si už určite chystajú plány na víkend. Počítať by ste však mali s tým, že bude chladno a to už v priebehu nasledujúcej noci.

Pred nami je mrazivý víkend. Mrznúť bude na celom Slovensku
Ilustračné, Foto: pixabay.com

Včerajšie prechody studených frontov priniesli na naše územie len zanedbateľné zrážkové úhrny. Tie sa pohybovali prevažne do 3 mm a veľa zrážok tak tieto studené fronty nepriniesli. Čo však priniesli je výrazné ochladenie.

Do našej oblasti k nám totiž za týmito studenými frontami začal od severozápadu zatekať chladný vzduch. Táto studená vzduchová masa sa nad našu oblasť dostala po okraji tlakovej níže so stredom nad Škandináviou až z oblasti Grónska. 

Naše územie sa tak teraz nachádza v chladnom vzduchu, čo bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia aj nasledujúce hodiny. Počas dnešného dňa nás už začala ovplyvňovať aj tlaková výš.

Počas dňa sme preto mali premenlivú oblačnosť, ktorej bolo najmä na východe spočiatku ešte viac. Ojedinele sa vyskytlo slabé mrholenie či dážď a to hlavne z rána.

Teploty sa nepohybovali práve najvyššie. Denné maximá dosahovali od 0 °C do +9 °C. Na pocit však bolo ešte chladnejšie. Vďaka severnému až severozápadnému vetru, ktorý v nárazoch dosahoval 55 km/h.

Aj počas najbližších hodín počasie u nás bude ovplyvňovať tlaková výš, ktorá k nám bude zasahovať od západu v chladnom vzduchu. Jej stred sa bude nachádzať nad alpskou oblasťou.

Teploty začnú klesať pod bod mrazu už večer. Mrznúť tak bude na celom území Slovenska. Premenené na drobné - pri jasnej až polooblačnej oblohe sa budú minimálne teploty pohybovať v rozmedzí od -1 °C až do -6 °C. V údoliach môže byť miestami -8 °C.

Podobne chladno bude aj počas zajtrajšej noci. Teploty sa budú pohybovať na približne rovnakej úrovni. Mierne oteplenie príde až v noci z nedele na pondelok. Pred nami je tak studený víkend a tak sa poriadne oblečte.

Najnovšie správy