Čaká nás teplý záver týždňa. Ochladí sa najskôr v nedeľu večer

21.03.2019 o 09:20 - Ľubomír Franko
  • Článok

Záver týždňa sa bude niesť v znamení teplejšieho a slnečného počasia. Dôvodom bude pretrvávajúca tlaková výš, ktorá nad naše územie ,,prinesie" teplejší vzduch od juhu.

Čaká nás teplý záver týždňa. Ochladí sa najskôr v nedeľu večer

Počas dnešného a zajtrajšieho dňa sa nad oblasť strednej Európy dostane tlaková výš. Po jej zadnej strane začne do Európy prúdiť teplejší vzduch a počasie bude naviac málo oblačné. 

Otepľovať sa začne už dnes, kedy teploty dosiahnu od +9 do +14 °C. Najmä na severovýchode sa však ešte bude vyskytovať oblačnosť. Počas piatku očakávame teploty, ktoré dosiahnu od +12 do +19 °C, na krajnom severovýchode sa vo vlhkejšom vzduchu môžu ojedinele vytvoriť prehánky. 

Víkend bude slnečný, počasie sa zmení v nedeľu večer

Vplyv vyššieho tlaku vzduchu sa bude prejavovať aj cez víkend. V sobotu očakávame teploty od +13 do +20 °C, a vonku bude naviac takmer jasno. Podobné teploty a počasie by mali prevládať aj v prvej polovici nedele,  no v poobedňajších hodinách sa už očakáva zväčšovanie oblačnosti spojené s príchodom studeného frontu.

Cez víkend tak rátajme s teplým a slnečným počasím a teplotami až do +20 °C. Zmena príde v nedeľu večer a v pondelok, kedy sa nielen ochladí, no najmä na severe sa vyskytnú aj snehové zrážky. 

Najnovšie správy