Čaká nás výrazná zmena počasia. Výrazne sa ochladí

09.04.2019 o 21:15 - Peter Minárik
  • Článok

Nadchádzajúce dni prinesú na naše územie poriadne výraznú zmenu počasia. Výrazne sa ochladí a rozprší.

Čaká nás výrazná zmena počasia. Výrazne sa ochladí

Naše územie čaká nasledujúce hodiny pomerne výrazná zmena v charaktere počasia. Od severu sa k nám totiž prepadne studený vzduch, vďaka ktorému sa teploty prudko znížia. 

Súčasne sa však nad našim územím bude vlniť front, ktorý zabezpečí dostatok zrážok. Tie určite potešia poľnohospodárov, no tí musia byť v strehu. Hrozia totiž prízemné mrazy a výnimočne aj mrazy.

Ochladenie dorazí od severu

Zmena do Európy prichádza už teraz. Nad náš kontinent sa totiž medzi tlakovou výšou so stredom západne od Škandinávie a tlakovou nížou nad severným Ruskom dostáva chladnejší vzduch, ktorého prílev sa v nadchádzajúcich hodinách zintenzívni. 

 

Každým dňom sa tak na našom území začne výraznejšie ochladzovať. Zatiaľ čo prvá polovica týždňa sa nesie v znamení nadpriemerne teplého počasia, tak druhá polovica bude naopak chladná.

Teploty budú nízke

Maximálne teploty sa budú pohybovať postupne v intervale +5 až +12 °C. Na severe však môže byť chladnejšie a teploty nemusia vystúpiť ani nad +5 °C.

Nočné teploty budú klesať na +7 až 0 °C. Ráno sa tak môžu objaviť vo výške 5 cm nad povrchom prízemné mrazy, v dôsledku ktorých by mali zbystrieť poľnohospodári. Na severe nie je vylúčené, že bude mrznúť aj vo výške 2 metrov nad povrchom zeme. 

Okrem ochladenia nás čakajú aj výraznejšie zrážky, čo spôsobí vlnenie sa frontu nad našou oblasťou. Do nedele by malo na našom území spadnúť niekoľko desiatok milimetrov zrážok.

Najnovšie správy