Čakajú nás dve vlny ochladenia, ktoré nastolia mrazivé noci

13.11.2018 o 06:51 - P.M.
Článok

Tento mesiac zatiaľ trhá teplotné rekordy a to nielen na našom území. Vyhliadky však už naznačujú, že zima si to pomaly zamieri aj nad našu oblasť.

Čakajú nás dve vlny ochladenia, ktoré nastolia mrazivé noci

Dnešný deň by mal byť posledným, tak teplotne výrazne nadpriemerným dňom. Už od zajtra sa totiž začne na našom území ochladzovať.

V najbližších dňoch nás čakajú dve výraznejšie vlny ochladenia.

Prvá vlna už zajtra

Počas noci bude cez naše územie postupovať studený front. Za ním k nám po okraji tlakovej výše so stredom nad južným Nemeckom začne prúdiť o niečo chladnejší vzduch. 

Zatiaľ čo dnešné maximálne teploty vystúpia na našom území ešte na +11 až +17 °C, tak zajtra sa budú denné teploty pohybovať len od +8 do +13 °C.

Počas týždňa budú teploty ďalej pomaly klesať až na sobotňajšie maximá, ktoré sa vyšplhajú na +4 až +10 °C, no v noci bude už mrznúť. Teploty budú klesať na +2 až -4 °C.

Druhá vlna ochladenia na začiatku týždňa

Na začiatku budúceho týždňa sa črtá presun ďalšieho studeného frontu a podľa vyhliadok by k nám mal od severovýchodu preniknúť studený vzduch.

Vyhliadky na budúcu stredu naznačujú, že denné teploty by sa na severe územia mohli pohybovať aj počas dňa pod bodom mrazu a maximá na našom území vystúpia len do +5 °C.

V noci by malo prituhnúť a teploty môžu klesať až k -10 °C. Súčasne sa očakáva, že sa aj v nižších polohách môžu objaviť zrážky snehové. Vyhliadku na ďalšie dni nájdete TU.