Čakajú nás horúčavy až do +35 °C. Potom udrú silné búrky

26.07.2020 o 22:00 - Peter Minárik
  • Článok

Naše územie čaká mimoriadne teplé počasie, ktoré prinesie teploty až do +35 °C. Tie nás však čakajú len jeden deň. Následne horúčavy ukončí prechod studeného frontu, ktorý prinesie búrky.

Čakajú nás horúčavy až do +35 °C. Potom udrú silné búrky

Po premenlivom a búrlivom víkende nás premenlivé počasie čaká aj v nadchádzajúcich hodinách. Teploty budú stúpať, ale nie nadlho. Už v strede týždňa nás čaká ďalšia vlna intenzívnych búrok.

Štart nového pracovného týždňa prinesie na naše územie územie opäť prevažne premenlivé počasie a v priebehu popoludnia sa v horských oblastiach, predovšetkým východnej polovice územia budú vytvárať prehánky a búrky.

Tie by mali na naše územie opäť prinášať predovšetkým prívalové zrážky a to najmä do oblasti hôr.

V utorok nás čaká výrazná zmena. Počasie bude pod vplyvom oblasti vyššieho tlaku vzduchu, ktorá na naše územie prinesie slnečné počasie s veľmi vysokými teplotami. Do našej oblasti totiž bude prúdiť teplý vzduch od juhozápadu.

Maximálne teploty budú na našom území stúpať na +28 až +35 °C. Teploty teda budú veľmi vysoké, ale aktuálne nič nenaznačuje tomu, že hranicu +35 °C teploty zdolajú. Nečaká nás tak najteplejší deň roka, ale utorok by mal byť druhým najteplejším dňom tohto roka.

Už v utorok začne počasie v strednej Európe ovplyvňovať studený front, ktorý bude do Nemecka, Česka, Rakúska a Poľska prinášať pomerne intenzívne búrky. Tie by sa ešte počas utorka na našom území nemali vyskytnúť a zostať by mali pred hranicami, no počas stredy nás už front ovplyvní.

Studený front začne postupovať od západu a na ňom sa budú vyskytovať búrky, ktoré by mohli byť aj intenzívnejšie. Búrky by mali byť sprevádzané prívalovými zrážkami, krúpami a nárazovým vetrom.

V ďalších dňoch by sa malo počasie upokojiť a búrky sa očakávajú až v závere týždňa. Vývoj na nasledujúce dni si pozrite TU.

Najnovšie správy