Čakajú nás teplé jesenné dni bez výrazných zrážok

08.09.2020 o 07:35 - Veronika Salayová
  • Článok

Včerajšok bol na väčšine nášho územia upršaný, najmä predpoludním. V nasledujúcich dňoch bude zrážok oveľa menej a vyskytnú sa len ojedinele. Čakajú nás teplotne príjemné dni.

Čakajú nás teplé  jesenné dni bez výrazných zrážok
Ilustračné. Foto: unsplash

Od výdatných lejakov si na pár dní oddýchneme. Dážď počas včerajšieho predpoludnia priniesol výrazné úhrny do niektorých lokalít stredného a severného Slovenska. 

Najviac včera napršalo v Starej Lesnej, kde dážď priniesol až 57,4 mm. Nad 50 mm zrážok napršalo aj v Žarnovici, kde zrážkomerná stanica zaznamenala úhrn 50,5 mm. Od dnes takého výrazné úhrny určite nehrozia.

Dnes nás čaká príjemné, už viac-menej jesenné počasie, s chladnejšími ránami a príjemnými teplotami cez deň. Dnes bude jasno až polojasno s teplotami do +24 °C, a to najmä v južnejšie položených oblastiach.

V stredu začne k nám od západu prúdiť teplejší vzduch. Ručička teplomera vyskočí o čosi vyššie a na dolinách a kotlinách môže byť teplých +26 °C.

Nad strednou Európou sa vo štvrtok bude nachádzať oblasť vyššieho tlaku vzduchu a zároveň bude od severozápadu smerovať cez Čechy a Poľsko teplotne nevýrazný studený front.

Vo štvrtok  pribudne viac oblačnosti a môžu sa objaviť aj slabé prehánky alebo dážď, najmä na severe Slovenska. Teploty však opäť vystúpia na príjemných +26 °C. 

Piatok bude rovnako teplotne príjemný s teplotami do 25 °C. Oblačnosti bude viac, ale bez výraznejších zrážok. Ak vás zaujíma, ako bude v danej lokalite, pozrite si našu predpoveď

Najnovšie správy