Časť Európy zajtra zasiahnu extrémne horúčavy. Bude aj viac ako +40 °C

30.07.2020 o 10:45 - Dominik Cenkner
  • Článok

Teplotne miernejšie leto v Európe zrejme pomaly končí. V najbližších dňoch časť starého kontinentu zasiahne vlna extrémnych horúčav. Teploty sa budú šplhať poriadne vysoko.

Časť Európy zajtra zasiahnu extrémne horúčavy. Bude aj viac ako +40 °C
Ilustračné. Foto: clarksvillenow.com

Kým pred pár dňami panovalo veľmi teplé počasie najmä v Španielsku, kde sa ortuť teplomera vyšplhala aj na +44,4 °C, v nasledujúcich dňoch bude podobne teplo aj v iných oblastiach. Západnú časť Európy bude ovplyvňovať veľmi teplý vzduch zo Španielska.

Najviac zasiahnutou krajinou bude Francúzsko, kde sa zajtra očakávajú teploty v rozmedzí +38 °C až do +41 °C. Horúco bude aj na severe krajiny. Očakáva sa, že sa tam budú prepisovať rekordy.

Teploty sa v západnej Európe budú šplhať poriadne vysoko, Foto: wxcharts.com
Teploty sa v západnej Európe budú šplhať poriadne vysoko, Foto: wxcharts.com

Najteplejší vzduch sa síce udrží najmä nad Francúzskom, teplo však bude aj v krajinách Beneluxu. V Belgicku sa počas zajtrajšieho dňa môžu teploty vyšplhať na +36 až +38 °C.

Tropické horúčavy zasiahnu aj Anglicko. V Londýne sa predpokladá teplota okolo +33 stupňov Celzia. Stále však nemôžeme hovoriť o vlne horúčav. Takéto teploty by museli trvať niekoľko dní po sebe.

Slovensko extrémne teploty nateraz nezasiahnu. Pohybovať sa budú na úrovni okolo +30 °C. Už počas nedele začne počasie u nás ovplyvňovať studený front zo západu, ktorý v pondelok prinesie okrem ochladenia aj dážď, prehánky či búrky.

Najnovšie správy