Cez víkend nás čaká nádielka snehu. Kde bude padať ?

10.01.2019 o 14:24 - Ľubomír Franko
  • Článok

Počasie sa po intenzívnom a hustom snežení ukľudnilo. Cez víkend nás čaká zmena a opäť sa vrátia intenzívnejšie zrážky v podobe snehu, dažďa so snehom ale aj dažďa. Pozrite si kde bude snežiť. 

Cez víkend nás čaká nádielka snehu. Kde bude padať ?

Prvé zrážky dorazia v noci z piatku na sobotu

Počas piatku sa bude v oblasti Baltského mora prehlbovať níž. S ňou spojený frontálny systém začne postupovať cez strednú Európu ďalej na juhovýchod. V noci z piatku na sobotu postúpi cez naše územie okludujúci front, ktorý prinesie sneženie do západnej polovice Slovenska.

Snežiť by nemalo intenzívne a zrážky sa očakávajú najmä na severozápade a západe Slovenska. Do soboty rána by v týchto oblastiach malo pripadnúť 1 až 5 cm snehu, na náveterných stranách hôr do 10 cm. 

Výraznejšie zrážky dorazia cez víkend

V sobotu večer postúpi cez naše územie ďalej na východ teplý front, ktorý postupne prinesie zrážky do západnej polovice Slovenska, počas noci dorazí aj na východ. Zrážky budú od 400 metrov nad morom snehové, v nižších polohách na juhu a západe Slovenska sa môže vyskytnúť dážď so snehom alebo dážď. 

Zrážky by mali byť najintenzívnejšie na severozápade Slovenska a na krajnom východe. V týchto oblastiach by malo spadnúť od 5 do 15 cm snehu. 

Výdatnejšie zrážky v nedeľu večer

Počas nedele dorazí na naše územie ďalší front. Ten bude sprevádzaný intenzívnejšími zrážkami, ktoré počas noci na pondelok postúpia naprieč celým Slovenskom ďalej na východ. 

V nedeľu večer sa na západe rozprší, snehové zrážky sa očakávajú od nadmorskej výšky cca 400 metrov nad morom. Spočiatku sa bude vyskytovať aj dážď so snehom alebo mrznúci dážď.

Zrážky v nedeľu dopoludnia postúpia aj na východné Slovensko. Hovoriť o celkových úhrnoch je ešte priskoro, no snežiť bude najmä v Žilinskom kraji a v Trenčianskom kraji. Sneženie by malo byť intenzívnejšie, no lokálne bude sneh padať pri kladných teplotách a bude preto ťažký. 

Informáciu budeme aktualizovať v najbližších dňoch. 

Najnovšie správy