Cyklón Tauktae si v Indii vyžiadal najmenej 21 mŕtvych a takmer stovku nezvestných

18.05.2021 o 18:01 - Dominik Cenkner
  • Článok

Kým v našich končinách vyčíňa výdatný dážď, pri pobreží Indie úraduje cyklón Tauktae. Doposiaľ si vyžiadal vyše dvadsiatku obetí a stovku nezvestných.

Cyklón Tauktae si v Indii vyžiadal najmenej 21 mŕtvych a takmer stovku nezvestných
Cyklón Tauktae spôsobil rozsiahle škody, zdroj: dailysabah.com

Na Slovensku už niekoľko hodín vyčíňa neutíchajúci dážď, ktorý sa postaral o povodne na viacerých miestach. Voda ešte včera zaplavila aj obec Rudno nad Hronom.

O život pri tom prišiel 68-ročný obyvateľ, ktorý bol kedysi v obci starostom. Nielen v našich končinách však vyčíňa nepriaznivé počasie.

Najmenej 21 obetí a ďalších 96 nezvestných si vyžiadal silný cyklón Tauktae, ktorý v pondelok večer zasiahol západnú časť Indie.

Obete pochádzajú aj z plavidla, na ktorom sa plavilo 273 ľudí. Pri pobreží Bombaja ho zasiahli obrovské vlny.

Cyklón sprevádzali silný vietor a obrovské vlny

Podľa úradov je Tauktae najmohutnejší cyklón, aký tamojší región zasiahol za posledné desaťročia. Najviac postihnutými sú štáty Kérala, Góa, Maháraštra a Gudžarát.

Silný vietor zničil množstvo chatrčí a vyvracal stromy a stožiare elektrického vedenia. Množstvo domácností tam preto ostalo bez elektrickej energie.

Vietor, ktorý podľa meteorológov dosahoval rýchlosť až 185 km/h zasiahol pobrežie Gudžarátu v pondelok večer. Úradom sa ešte pred tým podarilo z oblasti evakuovať viac ako 200 tisíc ľudí.

Najnovšie správy