Ďalšie sneženie príde vo štvrtok, no potom sa opäť oteplí

26.01.2021 o 06:15 - Peter Minárik
  • Článok

Začiatok týždňa priniesol na naše územie pomerne búrlivé počasie, no to sa teraz v nasledujúcich dňoch upokojí a počasie sa vráti do normálu.

Ďalšie sneženie príde vo štvrtok, no potom sa opäť oteplí

Jadranka, ktorá počas včerajšieho dňa ovplyvňovala počasie na východe, teda tlaková níž, ktorá sa presúvala z Jadranského mora cez Balkán a východ Slovenska smerom na východ priniesla výrazné komplikácie.

Viaceré oblasti východného Slovenska bojovali so snehovou kalamitou. Napadlo aj viac ako 25 cm snehu a pod ťarchou snehu sa lámali konáre a stromy, čo spôsobovalo výpadky elektriny a uzatvorené cesty. Nebezpečné počasie nám však v nadchádzajúcich dňoch nehrozí.

Počasie nasledujúce dni bude pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku, ktorý bude do našej oblasti zasahovať od západu. Prinesie tak prevažne premenlivú oblačnosť.

K zhoršeniu počasia na našom území dôjde vo štvrtok, kedy cez naše územie začne od západu postupovať oklúzny front.

Sneženie sa začne nad naše územie rozširovať v noci zo stredy na štvrtok. Sneh by mal napadnúť opäť na viacerých miestach, vrátane západného Slovenska. Nepôjde však o nejaké významné zrážkové úhrny. Očakáva sa, že spadne prevažne do 5 cm snehu.

Hneď v piatok začne cez naše územie postupovať ďalší front. Tentoraz pôjde o teplý front, ktorý k nám začne vťahovať teplejší vzduch od západu. Sneženie sa tak rýchlo začne meniť na dážď a teploty budú stúpať.

Napadnutý sneh sa tak opäť roztopí a opäť sa dostaneme do teplejšieho vzduchu, v ktorom vydržíme do konca týždňa. Cez víkend sa očakáva príchod studeného frontu za ktorým by sa malo opäť ochladiť.

Počasie však bude aj v nasledujúcich dňoch ako na hojdačke a striedať sa bude teplejší vzduch s chladnejším. Vývoj na tieto dni si pozrite TU.

Najnovšie správy