Dnes bude výrazne teplejšie. Trópy sú za dverami

03.07.2018 o 10:07 - P.M.
Článok

Do našej oblasti sa dnes bude dostávať teplejší vzduch. Aj vďaka tomu pôjdu teploty výrazne nahor, no ešte teplejšie bude v nasledujúcich dňoch.

Dnes bude výrazne teplejšie. Trópy sú za dverami

Lekárnici v uplynulých dňoch zaznamenali zvýšený predaj kvapiek do nosa a ďalších prípravkov proti prechladnutiu. Výrazné ochladenie a vpád studeného vzduchu totiž mnohí podcenili.

Po vlne chladných dní, kedy sa teploty na našom území pohybovali pod hranicou dlhodobého normálu sa konečne oteplí. Do našej oblasti sa začína dostávať teplý vzduch, ktorý prinesie aj trópy.

Dnes ešte do +30 °C, zajtra ešte teplejšie

Počas dnešného dňa zavládne na našom území prevažne jasné až polooblačné počasie s teplotou, ktorá sa vyšplhá na +23 až +28 °C. O niečo chladnejšie ešte môže byť na severe, no aj tak je to v porovnaní so včerajším dňom výraznejšie oteplenie. 

Oproti včerajšiemu dňu sa oteplí aj o 5 °C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na našom území o ďalšie zhruba 2 °C teplejšie. Maximálne teploty sa vyšplhajú na +24 až +30 °C a v najteplejších oblastiach Slovenska tak už môžeme zaznamenať tropický deň.

Trópy od štvrtka

Vo štvrtok by sme na našom území mali opäť zaznamenať tropický deň. Tento deň by mal byť z celého tohto týždňa aj najteplejší. Teploty sa môžu vyšplhať až na +32 °C. 

V ďalších dňoch sa síce mierne ochladí, no stále bude pomerne teplo.

Najnovšie správy