Dnes čakajte silné búrky. Prídu v niekoľkých vlnách

07.08.2019 o 06:25 - Peter Minárik
  • Článok

V priebehu dnešného dňa zasiahne nielen nás, ale aj okolité krajiny séria pomerne silných búrok. U nás budú búrky najintenzívnejšie v priebehu večerných hodín.

Dnes čakajte silné búrky. Prídu v niekoľkých vlnách

Počas dnešného dňa zbystrite pozornosť. Búrky, ktoré dnes totiž prídu budú intenzívne a dorazia v niekoľkých vlnách, pričom tá posledná bude najsilnejšia. 

Prvé búrky dnešného dňa sa môžu objavovať už dopoludnia, no budú pomerne slabé. Výraznejšie búrky sa očakávajú až počas popoludnia.

Od 12:00 počítajte s výskytom búrok predovšetkým na východe nášho územia a miestami sa môžu vyskytovať aj na strednom Slovensku.

Búrky budú vznikať v oblasti hôr a sprevádzať ich budú prívalové zrážky a krúpy. Práve prívalové zrážky budú najnebezpečnejším sprievodným javom. Môžu totiž podobne ako včera na Gemeri vyvolať prívalové povodne.

Tie najsilnejšie búrky počas dnešného dňa sa očakávajú vo večerných a nočných hodinách. Od západu k nám postúpi studený front. Nad Moravou a Rakúskom sa začnú tvoriť silné búrky, ktoré postúpia nad naše územie.

Tieto večerné, frontálne búrky už budú sprevádzané okrem lejaku najmä zosilnením vetra, ktorý môže v nárazoch dosahovať až 25 m/s

Okrem silného vetra a zrážok budú búrky príznačné aj vysokou bleskovou aktivitou.

Počas noci sa budú búrky pohybovať smerom na východ a pomaly slabnúť. Viac o situácii vo Vašom okrese nájdete TU.

Najnovšie správy