Dnes príde sneženie. Postupne nasneží aj v Bratislave. Večer hrozia záveje

10.02.2021 o 00:07 - Peter Minárik

Dnes príde zásadná zmena v charaktere počasia na našom území. V priebehu dopoludnia sa od juhozápadu rozšíria zrážky. Tie budú výdatné a večer začne do našej oblasti prenikať veľmi studený vzduch.

Dnes príde sneženie. Postupne nasneží aj v Bratislave. Večer hrozia záveje

Nasledujúce hodiny budú na našom území veľmi nepriaznivé. Môže za to prechod tlakovej níže. Tá sa dnes bude presúvať od juhozápadu cez naše územie smerom nad Ukrajinu a prinesie výraznejšie zrážky, no čo je taktiež veľmi podstatné, ako vidieť na animácii, tak okolo nej k nám začne prúdiť mimoriadne studený vzduch.

Zrážky sa na našom území začnú rozširovať dnes v priebehu dopoludnia. Malo by sa jednať v nižších polohách o dážď, ale na severozápade a v severnej polovici stredného a východného Slovenska sa postupne bude jednať o sneženie.

Sneženie začne v popoludňajších hodinách naberať na intenzite a ako sa začne ochladzovať, tak hranica sneženia začne klesať a večer čaká výdatné sneženie aj západ Slovenska.

Okolo 18:00 by malo snežiť už na Záhorí, či v oblasti Bratislavy. Do polnoci sa postupne rozsneží na celom našom území.

Sneženie, ktoré čaká naše územie bude výdatné a plošné. Na našom území môže napadnúť od 5 do 10 cm a to vrátane Bratislavy. V niektorých oblastiach môže napadnúť až okolo 20 cm čerstvého snehu.

Sneženie by malo ustávať až v priebehu zajtrajších ranných hodín, no ešte večer spôsobí problémy s ktorými budú v noci bojovať najmä cestári.

V noci začne silnieť veľmi silný severozápadný vietor, ktorý bude dosahovať nárazy 15 až 23 m/s, na juhovýchode sa rozfúka aj silnejšie.

Vietor tak v kombinácii so snežením bude na našich cestách vytvárať snehové jazyky a záveje.

Dnešná situácia tak čo sa týka počasia nebude vôbec priaznivá. Postupne počítajte so snežením, ku ktorému sa pridá silný vietor a v noci sa taktiež začne ochladzovať. Už zajtra nás čakajú plošné celodenné mrazy.