Dnes sa začína Októberfest. Aké bude počas neho počasie?

17.09.2022 o 12:35 - Veronika Sádovská

Oktoberfest 2022 sa po dvojročnej prestávke od 17. septembra do 3. októbra uskutoční na Theresienwiese v Mníchove. Aké je dnes počasie v Mníchove?

Dnes sa začína Októberfest. Aké bude počas neho počasie?
Ilustračný obrázok, foto: Markus Spiske

Chystáte sa na Oktoberfest? Začína sa už dnes a potrvá do 3. októbra. Prezradíme vám, čo si máte zbaliť a aké bude v Mníchove počas najbližších dní počasie.

Dnešné motto pre návštevníkov Oktoberfestu: oblečte sa teplo a nepremokavo! Počasie práve neláka na dlhší pobyt vonku a už vôbec nie iba v kroji. Slnko sa takmer vôbec neukáže.

Napoludnie a popoludní bude pršať a maximá budú okolo +11 °C. Večer bude v Mníchove občasný dážď s teplotami od +9 °C do +10 °C.

Ani noc nebude iná, bude pršať a teploty klesnú na maximálne +8 °C. 

No a návštevníci najväčšieho pivného festivalu môžu očakávať aj nárazy vetra medzi 42 až 53 km/h. Tak to naozaj nebude vôbec príjemné.

Podobne to bude aj v nedeľu, avšak teploty môžu o niečo viac stúpnuť a to až na +13 °C a slnko sa objaví na oblohe o niečo častejšie. Stále sa však očakávajú aj prehánky.

Čiže prvý víkend Oktoberfestu bude veľmi sychravý a nepríjemný.

Začiatkom týždňa by sa počasie malo o niečo zlepšiť, ale slnečný jesenný festival plný piva neočakávajte. Hoci vám môže pomôcť zahriať sa.