Dnes v noci príde na Slovensko sneženie. Popráši najmä sever a východ

27.11.2020 o 06:51 - Peter Minárik
  • Článok

Počasie sa dnes na našom území zásadne zmení. Postará sa o to studený front, ktorý po dlhšej dobe prinesie zrážky, ktoré môžu v niektorých oblastiach nastoliť zimnú atmosféru.

Dnes v noci príde na Slovensko sneženie. Popráši najmä sever a východ

Už vám vadí aktuálne prebiehajúce inverzné počasie, ktoré na hory prináša slnečné počasie, no v nižších polohách panuje prevažne zamračené, hmlisté a chladné počasie ? Tak dnes príde zmena.

Postará sa o to studený front, ktorý rozruší inverznú vrstvu na celom našom území. Front prinesie aj zrážky, no tie nezasiahnu celé naše územie a v oblastiach, najmä na západe Slovenska bude front zrážkovo nevýrazný.

Zrážky, súvisiace so studeným frontom sa nad naše územie začnú nasúvať od severu v neskorších večerných hodinách a počas nasledujúcej noci.

Spočiatku však v najnižších polohách pôjde o zrážky kvapalné, nakoľko studený vzduch, ktorý vtiahne tento studený front sa ešte do výšok nedostane a zrážky, ktoré budú vypadávať sa stanú nebezpečnými.

Budú totiž kvapalné a keďže pri zemi by malo mrznúť, tak tieto kvapalné zrážky budú na podchladenom zemskom povrchu namŕzať a vytvárať sa bude veľmi nebezpečná poľadovica.

Ako však budú pribúdať hodiny, tak do rána postupne poklesne hranica sneženia až do najnižších polôh. Začne tak snežiť a keďže stále budú teploty nízke, tak sa začne vytvárať aj snehová pokrývka.

Treba však dodať, že tá nebude rozhodne plošná a výdatnejšieho charakteru. Snehové vločky by mali vypadávať predovšetkým na severe a východe Slovenska a malo by napadnúť maximálne do 1-3 cm, na krajnom severe do 5 cm.

Snehové vločky budú sústredené do severných a východných oblastí nášho územia, zatiaľ čo na zvyšku Slovenska môže byť počas víkendu aj slnečné počasie.

Blížiaca sa snehová nádielka tak nebude plošná a výdatná, ale určite navodí zimnú atmosféru v regiónoch severného a východného Slovenska.

Najnovšie správy