Do polnoci bude pršať na Gemeri, v noci príde druhá vlna

03.11.2019 o 19:58 - Ľubomír Franko
  • Článok

Na viacerých oblastiach sa začína tvoriť oblačnosť a zrážky. Do polnoci sa budú vyskytovať najmä na východe Banskobystrického kraja a na Gemeri, v noci dorazí vlna výdatného dažďa. 

Do polnoci bude pršať na Gemeri, v noci príde druhá vlna

Už v týchto chvíľach sa začínajú na Gemeri tvoriť početnejšie zrážky, čo je zatiaľ v súlade s numerickými modelmi. Do polnoci by malo na Gemeri a na východe Banskobystrického kraju napršať do 5 mm.

Po polnoci dorazí ďalšia vlna zrážok

Približne medzi polnocou a 2. hodinou ráno by sa mala v oblasti západného Slovenska tvoriť rozsiahla zrážková oblačnosť. Tá sa bude pomaly presúvať ďalej smerom na severovýchod.

Hustý dážď sa očakáva spočiatku na západnom Slovensku a v Banskobystrickom kraji. Po 6-tej hodine ráno by sa mali zrážky presunúť aj nad južnú časť východného Slovenska a do Žilinského kraja.

Dopoludnia tak bude pršať na väčšine územia Slovenska. Zrážky začnú ustávať v popoludňajších hodinách, kedy sa zároveň od západu začne zmenšovať oblačnosť. 

Naprší aj viac ako 30 mm

Do zajtrajšieho rána naprší na západe a v oblasti Banskobystrického kraja od 5 do 15 mm zrážok, no dážď tak skoro neustane.

Akumulovaný úhrn zrážok do zajtrajšieho rána
Akumulovaný úhrn zrážok do zajtrajšieho rána

Dopoludnia sa rozprší aj v južnej polovici východného Slovenska a v Žilinskom kraji. Od teraz do zajtrajšieho poludnia by malo napršať na západe Slovenska od 10 do 20 mm, v Banskobystrickom kraji to bude až do 35 mm.

Akumulovaný úhrn zrážok do zajtrajšieho obeda
Akumulovaný úhrn zrážok do zajtrajšieho obeda

Zrážky začnú ustávať od západu popoludní, medzitým sa bude ich úhrn najmä v strednej polovici Slovenska zväčšovať. Do zajtra večera naprší na celom území do 10 mm zrážok, na strednom Slovensku to bude od 30 do 50 mm, na návetriach hôr ojedinele aj viac.

Akumulovaný úhrn zrážok do zajtrajšieho večera
Akumulovaný úhrn zrážok do zajtrajšieho večera
 
Na západnom Slovensku by malo prestať pršať medzi 12. a 14. hod., na strednom Slovensku do 20-tej hodiny a na východe do polnoci. 

Po pondelkovom upršanom dni sa počasie nezmení. V utorok očakávame ďalšie výdatnejšie zrážky, ktoré by mali zasiahnuť najmä juh a východ Slovenska. 

Najnovšie správy