Európu čaká chladný týždeň. Miestami o 10 °C chladnejší než je priemer

14.07.2020 o 15:00 - Dominik Cenkner
  • Článok

Kým v závere minulého pracovného týždňa sme na našom území mali teploty presahujúce +30 °C, v Senici dokonca prekročili +35 °C, počas víkendu došlo k zmene. V najbližších dňoch teploty výraznejšie neporastú nielen na Slovensku, ale ani v Európe.

Európu čaká chladný týždeň. Miestami o 10 °C chladnejší než je priemer
Európu čaká pomerne chladné počasie, Foto: wxcharts.com

V piatok k nám vrcholil prílev teplého vzduchu, ktorý hnal teploty poriadne vysoko. Zároveň sa však od západu približoval studený front, kvôli ktorému sa aj výraznejšie ochladilo.

Dnes ráno na Orave teplota lokálne klesla aj slabo pod bod mrazu. Aj keď sa v najbližších dňoch bude pomaly, ale isto, otepľovať, hovoriť o výraznejších horúčavách nemôžeme.

Takéto počasie však nebude prevládať len u nás, ale aj takmer v celej Európe. Na vine bude studený front, ktorý sa začne opäť presúvať od západu na východ.

V niektorých oblastiach bude preto aj o 10 °C chladnejšie než je dlhodobý priemer. Teploty začnú výraznejšie stúpať až na prelome tohto a nasledujúceho týždňa.

Vtedy by sme sa mohli dočkať hodnôt okolo +30 °C. Zatiaľ nás však čaká počasie bez tropických teplôt a aj bez výrazných zrážok.

Najnovšie správy