FOTO a VIDEO: Slovensko zasiahli búrky s krúpami. Poškodili aj úrodu

15.05.2020 o 13:14 - Ľubomír Franko
  • Článok

Výrazná supercela sa v piatok prehnala viacerými oblasťami Podunajskej nížiny a juhu stredného Slovenska. Priniesla výrazné krupobitie, ktoré poškodilo úrodu. Pozrite si foto a video.

FOTO a VIDEO: Slovensko zasiahli búrky s krúpami. Poškodili aj úrodu

Cez viaceré oblasti Slovenska sa v piatok dopoludnia prehnala supercelárna búrka, ktorá priniesla silné krupobitie. 

Krupobitie sme zaznamenávali postupne už od príchodu búrky na Slovenska na hraniciach v okrese Dunajská Streda. Búrka postupne priniesla krupobitie do Kolárova, Nových Zámkov a neskôr aj do okresov Levice, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár a Rožňava. 

Krúpy boli nebezpečné nielen svojou veľkosťou, ale aj veľkým množstvom. Zatiaľ čo v takom Poltári či v Kolárove dosiahli veľkosť okolo 3 cm, v ďalších lokalitách boli menšie, no bolo ich viac.

V okrese Veľký Krtíš sa vytvorila dokonca vrstva krúp s veľkosťou do 2 cm. 

Supercelárna búrka od ranných hodín postupuje z rakúsko-maďarského pohraničia cez južné oblasti nášho územia. Aktuálne sa nachádza už na východe v okolí Prešova a Košíc. Búrka tu taktiež prináša krupobitie. Búrky už priniesli viac ako 4200 bleskových úderov.

Búrky by mali postupovať ďalej cez východné Slovensko. Pod článkom si môžete pozrieť fotky z rôznych oblastí nášho územia.

Najnovšie správy