FOTO: Nočné búrky dali hasičom zabrať

08.08.2019 o 11:15 - Veronika Andrejková
  • Článok

Počas noci sa Slovenskom prehnal komplex búrok, ktorý zanechal veľké škody. Vietor dosahoval rýchlosť aj 100 km/h. Búrky priniesli aj prívalové zrážky.

FOTO: Nočné búrky dali hasičom zabrať

Najväčšiu rýchlosť vetra namerali v Nitre a Galante, kde v nárazoch dosahoval až 110 km/h. Napriek tomu najväčšie škody narobil v Trnavskom kraji. Hasiči tam museli zasahovať až 55-krát, hlavne v okolí Galanty a Senice.

Celkovo zasahovalo počas 24 hodín na našom území viac ako 350 profesionálnych aj dobrovoľných hasičov pri 196 situáciách. Najčastejšie išlo o popadané stromy, odlomené kusy striech, ale aj odčerpávanie vody zo zatopených oblastí.

Najmenej výjazdov mali v Košickom, Prešovskom kraji, kde búrky postupne slabli a Bratislavskom kraji. Tam zasahovali len 6-krát. 

Búrky sa takisto podpísali pod neprejazdnosť železničných tratí. Kvôli následkom vplyvu počasia a prerušeniu dopravy ešte stále meškajú mnohé vlaky aj viac ako hodinu.

Na niektorých miestach bola poškodená aj elektrická sieť, domácnosti v Dolnej Strede a na niektorých ďalších miestach sú ešte stále bez prúdu.

Pozrite si v galérii, ako to vyzeralo na mnohých miestach Slovenska.

 

Najnovšie správy