FOTO: Slovensko zasypal v noci sneh. Cesty sú neupravené

05.01.2020 o 10:35 - Peter Minárik
  • Článok

Počas noci postupoval cez naše územie od severu studený front, ktorý priniesol výraznejšiu snehovú nádielku. Sneženie postupne ustáva a zanecháva za sebou neupravené cesty.

FOTO: Slovensko zasypal v noci sneh. Cesty sú neupravené

Viaceré oblasti severnej a východnej polovice nášho územia sa počas noci dočkali výraznejšej snehovej nádielky. Tá sa udrží aj niekoľko nasledujúcich dní.

Sneženie priniesol studený front, ktorý začal podvečer postupovať od severu. Hranica sneženia sa pohybovala nad výškou 300 m n.m., nižšie s výnimkou východného Slovenska pršalo. Na severe sneží aj teraz. Dostáva sa k nám totiž chladnejší, morský vzduch v ktorom sa tvoria zrážky.

Video nájdete aj na našom Youtube kanály. Odoberajte nás a nič Vám neujde

Nočné sneženie prinieslo na naše územie prevažne do 10 cm čerstvého snehu a to aj do miest severného a východného Slovenska. Vo vyšších polohách je snehu výrazne viac.

Cestári majú plné ruky práce prakticky na celom severnom a východnom Slovensku, kde je drvivá väčšina ciest pod snehom. Horské priechody Donovaly a Príslop sú pre kamiónovú dopravu nezjazdné. 

Snežiť by na severe malo do večerných hodín. Potom sa situácia zlepší. Ako to vyzerá v jednotlivých regiónoch Slovenska nájdete v galérii.

Najnovšie správy