FOTO: Sneženie začína komplikovať dopravu. Pod snehom je Záhorie aj Bratislava. Takto to tu vyzerá

26.11.2021 o 15:19 - Dominik Cenkner

Prvé sneženie v tejto sezóne už dorazilo aj na Slovensko. A ako to už býva zvykom aj keď zatiaľ ide o malé množstvo snehu, aj napriek tomu už vodiči hlásia problémy na cestách.

FOTO: Sneženie začína komplikovať dopravu. Pod snehom je Záhorie aj Bratislava. Takto to tu vyzerá
Sneží už aj na strednom Slovensku, zdroj: Ján Frčky

Už od rána bola obloha na Slovensku zamračená. Na západe krajiny pršalo za čo môže nasúvajúca sa oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Zrážky sa začali meniť na snehové okolo 13. hodiny.

Prvé problémy v Bratislave

Snežiť začalo v severných častiach Bratislavy, ale aj v oblasti Malaciek. Postupne sa snehové prehánky presúvajú ďalej smerom na severovýchod, takže so snežením treba počítať aj v ďalších oblastiach Slovenska.

V Bratislave sneženie zatiaľ nespôsobuje výraznejšie problémy, nakoľko sneh sa na vozovkách zatiaľ nedrží. Nový sneh je predovšetkým na trávnatých povrchoch.

Sneženie sa rozširuje ďalej

Už v týchto chvíľach sneží aj na strednom Slovensku. Vodičom tam už sneh spôsobuje aj prvé problémy.

Na horskom priechode Šturec sa už na ceste vytvára vrstva kašovitého snehu. Sneží aj na Donovaloch, kde je situácia rovnaká. Do večera však v horských oblastiach stredného Slovenska môže spadnúť od 10 do 20 cm snehu.

Horský priechod Šturec, zdroj: Martin Prandl
Horský priechod Šturec, zdroj: Martin Prandl

Aj keď doposiaľ nie sú hlásené výraznejšie obmedzenia, vodiči s neprezutými pneumatikami môžu a s pribúdajúcim časom aj budú mať problémy. Na cestách dnes preto jazdite obzvlášť opatrne.

Snežiť bude ešte niekoľko hodín

Snehová pokrývka sa začne na našom území vytvárať predovšetkým s príchodom večera, kedy sa studená vzduchová hmota dostane aj do nižších vrstiev. Najviac snehu by malo spadnúť na Záhorí. A to aj okolo 10 cm.

Sneženie ustane v nočných hodinách. A aj keď zajtra by sme si od neho mali oddýchnuť, už v nedeľu by sa mohlo vrátiť späť.

Ako to aktuálne vyzerá na Záhorí, v okolí Bratislavy a na ďalších miestach si pozrite na fotografiách.