Hornád sa vylial z koryta. Voda ohrozuje domy, ďalšie zrážky prichádzajú

13.10.2020 o 17:50 - Dominik Cenkner
  • Článok

Na východe Slovenska je kvôli dažďu mimoriadne nepriaznivá situácia. Rieka Hornád prudko stúpa už od dopoludňajších hodín, pričom sa vyliala na viacerých miestach.

Hornád sa vylial z koryta. Voda ohrozuje domy, ďalšie zrážky prichádzajú
Foto: imeteo.sk

Najnovšie sa Hornád vylial v obci Kolinovce v okrese Spišská Nová Ves. Hrozí, že zaplaví nielen záhrady, ale aj rodinné domy, ktoré sa nachádzajú neďaleko. Najhoršia situácia je v Markušovciach. Tam už voda zaplavila aj domy. Ako to tam vyzerá si môžete pozrieť vo fotogalérii v závere článku.

Hornád už dosiahol 3. stupeň povodňovej aktivity na viacerých miestach. Najnovšie aj v Kysaku, kde po 17. hodine dosahoval úroveň 363 cm. 

Nejde však o jediný tok rieky, ktorá hlási najvyšší stupeň povodňovej aktivity. Ten ešte stále platí napr. pre Levočský potok v Markušovciach, či pre Hnilec v Gelnici.

Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž, ktorej stred sa aktuálne nachádza nad centrálnym Maďarskom a počas večera sa presunie cez naše územie nad Poľsko. Pršať tak bude naďalej, a to až do zajtrajšieho poludnia. Vodné toky preto budú aj v nasledujúcich hodinách prudko stúpať a 3. povodňový stupeň sa očakáva aj na iných tokoch.

Aktuálnu polohu zrážok môžete sledovať aj prostredníctvom nášho iRadaru.

Najnovšie správy