HORÚČAVY nekončia. Vonku sa ešte oteplí

06.08.2018 o 18:08 - Ľubomír Franko
  • Článok

Po včerajšom prechode studeného frontu sa na našom území prechode slabšie ochladilo. Najmä na juhozápade však ochladenie takmer vôbec nebolo citeľné. Teploty ešte porastú a dosiahnu extrémne hodnoty.

HORÚČAVY nekončia. Vonku sa ešte oteplí

Za studeným frontom, ktorý prešiel cez naše územie v nedeľu popoludní sa prechodne ochladilo. Front priniesol početné búrky, ktoré boli aj intenzívne. Za ním sa od západu do našej oblasti rozšíril výbežok vyššieho tlaku vzduchu.

Po zadnej strane tlakovej výše sa do Európy opäť začal dostávať extrémne teplý vzduch z Afriky. Postupne sa mimoriadne teplý vzduch dostane aj na naše územie.

Teploty budú narastať

Teploty budú opäť každým dňom vyššie. Už od zajtra budú stúpať, pričom najteplejšie by malo byť vo štvrtok. 

Denné maximá budú vysoko nad priemerom, miestami bude oproti dlhodobému priemeru teplejšie aj o 10 °C. maximálne denné teploty v utorok dosiahnu +28 až +34 °C. V stredu bude ešte teplejšie, s maximami od +29 do +36 °C, výnimočne aj viac.

Pred blížiacim sa studeným frontom, ktorý dorazí nad naše územie v piatok, by mal prílev extrémne horúceho vzduchu vrcholiť. Najbližší štvrtok sa tak môže stať najteplejším dňom tohto roka. Teploty by mali dosiahnuť extrémnych +31 až +37 °C. 

Najnovšie správy